Itt már tényleg semmi sem szent: a Magyar Helsinki Bizottság gyermekeknek mutatja be, hogyan tüntessenek

„A gyermekek bevonása a politikai aktivizmus ezen formáiba már túlmutat a klasszikus jogvédő tevékenység határain” – állapította meg a Faktum.

Mindennel foglalkoztak, csak a lényeggel nem – mutatott rá a Faktum tényellenőrző portál.
A portfolio (hasonlóan a 24.hu-hoz) elsősorban a delegációk mozgása okozta dugókra koncentrált a Türk Tanács a héten Budapesten tartott csúcstalálkozója kapcsán. A kormánnyal hagyományosan kritikus médiában általában gunyoros hangnemben és nézőpontból foglalkoznak az együttműködéssel, éppen ezért megnéztük, milyen hozadékai vannak, amelyek ellensúlyozhatják a protokollköltségeket és a közlekedési fennakadásokat – mutatott rá a Faktum tényellenőrző portál.
Ezzel szemben a gazdasági előnyökkel nem igazán foglalkoztak.
Összességében elmondható, hogy a TÁSZ-országok közötti kereskedelmi forgalom 2024-re 45 milliárd dollárra nőtt, ami összhangban van a keleti nyitás politikájában körülrajzolt célokkal, és összevetve a Külügy korábbi adataival, igazolja a gazdasági kapcsolatok dinamikus bővülésének lehetőségét.
Mindez egyúttal azt is jelenti, jó döntést hozott Magyarország azzal, hogy 2018 óta megfigyelőként vesz részt a Türk Államok Szervezetének munkájában,
s valószínűsíthető, hogy a mostani Budapesti csúcs is hozzájárul a kapcsolatok elmélyüléséhez, bővítéséhez – foglalta össze a Faktum.
Ezt is ajánljuk a témában
„A gyermekek bevonása a politikai aktivizmus ezen formáiba már túlmutat a klasszikus jogvédő tevékenység határain” – állapította meg a Faktum.
A nyitókép illusztráció. Fotó: Orbán Viktor Facebook-oldala